... tel. 667 624 500 ... tel. 508 902 901 ... tel. 881 200 999 fmf@fmf.pl

Co to jest ... ?

facility management
Dowiedz się więcejRozpocznij

ucz się na sukcesach i błędach innych

Moja przygoda z facility management

Charge Forward

Standardy jakosci usług FM

Ostatnie lata to z jednej strony pierwsze międzynarodowe standardy ISO dotyczące Facility Management, a zdrugiej strony zupełne pomieszanie pojęć w ich potocznym rozumienie w stosunku do tychże standardów i definicji oferowanych np. przez IFMA i RICS.

Nasz obszar aktywności dotyczy ściśle technicznego facility management, w rozumieniu najpopularniejszym w Polsce i w tej części Europy. Koncentrujemy się na roli jaką mogą i powinny w tym obszarze odgrywać standardy związane z obśługą techniczną i efektywnością energetyczną.

Sama nazwa: FMF (Facility Management Fusion) mowi o fuzji i przenikaniu się obszarów efektywnosci energetycznej z zarządzaniem nieruchomościami (FM).

  • audyty standardów i procedur technicznej obsługi budynków (PPM, standardy przemysłowe …)
  • wdrażanie procedur ISO 50001
  • audyty efektywności energetycznej i pozyskiwanie środków na przedsięwzięcia energooszczędne
  • projekty i dokumentacje przedsięzięć energooszczędnych

nasza specjalność

Pomagamy wdrażać standardy jakości w usługach FM
audyty techniczne obiektów

analiza jakosci usług

propozycje usprawnień

dostosowywanie jakosci usług do oczekiwań klienta

optymalizacja kosztów

wdrażanie standardów zarządzania efektywnoscią energetyczną

ISO 50001

 

From Our Founder

Moja przygoda z Facility Management

Zawsze uważałem się za inżyniera ciepłownika. Potwierdzały to uprawnienia projektowe, tytuły rzeczoznawcy i doświadczenie zawodowe.

Jednak rozwijając usługi w tm sektorze (Dalkia)  ponad 15 lat temu stanąłem przed nowym wyzwaniem.

Coraz nowocześniejsze budynki stawiały przed ich właścicielami i zarządcami wymóg posiadania wykwalifikowanej, profesjonalnej ich obsługi.

Jeden z pierwszych obiektów, z którego byliśmy wówczas bardzo dumni był pierwszy i drugi etap budowy Starego Browaru w Poznaniu.

Po nim w kolejnych latach dochodziły następne do ponad 3,5 mln m2 powierzchni użytkowej w największych kompleksach przemysłowych i komercyjnych  w całej Polsce. Był to najszybszy na tą skalę rozwój w tym sektorze poprzez rygorystyczne przestrzeganie wysokich standardów jakości swiadczonych usług.

Tak powstała Dalkia Facility Management i Dalkia ETS (obecnie w grupie Veolia jako VIP). Blizsze informacj i kontakt do mnie  znajdziesz na Linkedin

Krzysztof Skowroński

nie zadowalaj się tym co masz

Zoptymalizuj swoje koszty zwiększ efektywność energetyczną swoich obiektów.

Nigdy firmy takie jak Dalkia FM, czy też Dalkia ETS nie stąłyby się w krótkim czasie liderami na rynku technicznego FM, gdyby nie były w stanie zaoferować konkurencyjnych cen pomimo utrzymaniawysokiej jakosci świadczonych usług.

Gdzie tkwi klucz do sukcesu?

Wysoki kaszt utrzymania wykwalifikowanej kadry i beskompromisowwej jakości usług można rekompensować np. obniżając koszt zużywanej energii.