... tel. 667 624 500 ... tel. 508 902 901 ... | FM Fusion | FMF.pl fmf@fmf.pl

Dlaczego FMF?

Efektywność energetyczna w usługach Facility Management i w Ciepłownictwie – to zagadnienia, którymi zajmuję się od 25 lat pracując w  Dalkia Facility Management, Dalkia Energy & Technical Services, Veolia Industry Polska i Veolia Polska.

Pierwsze w Polsce wdrożenia ISO50001 w usługach Facility Management, oszczędności wygenerowane dla największych w Polsce kompleksów przemysłowych i komercyjnych.

Setki zmodernizowanych węzłów i kilometrów sieci ciepłowniczych w poznańskim systemie ciepłowniczym… to też bagaż doświadczeń.

W FMF (Facility Management Fusion) łączymy zagadnienia  efektywności energetycznej z Facility Management bo wiemy, że  takie podejście daje gwarancję  zarówno poprawy jakości usług FM, jaki i zmniejszenia  kosztów energii.

Krzysztof Skowroński

Gwarancja sukcesu

Liczby nie kłamią

W roku 2017 wykonaliśmy audyty energetyczne dla wielu dużych przedsiębiorstw zgodnie z wymogami ustawy o efektywności energetycznej i obowiązujących norm PN-EN. Potencjał oszczędności energii w tych przedsiębiorstwach wahał się pomiędzy min 10% i 45%.

%

maksymalny potencjał oszczędności - przemysł

%

Min. potencjał oszczędności

01. facility management

Oferujemy wdrożenia standardów jakości i procedur prawidłowej obsługi technicznej budynków i nieruchomości komercyjnych i przemysłowych.

Między innymi procedury PPM, ISO 50001 i wynikające z podstawowych obowiązków oktreślonych odpowiednimi normami i przepisami.

02. audyting energetyczny

Audyty energetyczne dla potrzeb termomodernizacji obiektów oraz audyty efektywności energetycznej dla potrzeb „białych certyfikatów”.

Audyty efektywności energetycznej dużych przedsiębiorstw.

Doradztwo Energetyczne.

 

03. ciepłownictwo

Wykonujemy pełną dokumentacje dla wszystkich projektów w ciepłownictwie. Projekty sieci,  przyłączy i węzłów cieplnych z uzyskaniem pozwolenia na budowę włącznie.

Projekty ciepłowni, układów skojarzonej kogeneracji ciepła, prądu i chłodu.

Plany uciepłownienia miast i gmin